σπίτι / αθλητισμός / χόκεϊ / Πώς κατέληξε στον τελικό του Stanley Cup

Πώς κατέληξε στον τελικό του Stanley Cup

/
80 Προβολές

Πώς κατέληξε στον τελικό του Stanley Cup</a>

Stanley Cup Finals - μια σειρά από αγώνες της σεζόν National Hockey League, μετά την ολοκλήρωση της οποίας καθορίζεται από το νικητή του πολυπόθητο τρόπαιο.

Πολεμήσαμε ενάντια στον άλλο δύο ομάδες πρωταθλητής: «New Jersey Devils» και «Los Angeles Kings».

Στο πρώτο παιχνίδι, στο πλαίσιο των πλέι οφ του Κυπέλλου Stanley,η οποία έλαβε χώρα στο Newark, «Los Angeles Kings» κέρδισε πάνω από τους αντιπάλους τους με 1 βαθμολογία: 2. Στην αρχή της συνεδρίασης, κατά την πρώτη περίοδο, Kolin Freyzer έστειλε εύστοχα το ξωτικό στο γκολ η ομάδα «New Jersey». Στη δεύτερη περίοδο, Anton Volchenkov εξισώνονται. Η τρίτη περίοδος ήταν αμετάβλητη, αλλά στην παράταση, «Λος Άντζελες» πήγε μπροστά.

Το δεύτερο παιχνίδι τελείωσε, επίσης, υπέρ της"Los Angeles Kings". Με το ίδιο σκορ 1: 2 παίκτες, «New Jersey» πέρασε τις πύλες του. Πρώτα ξωτικό πήγε στο στόχο, «Devils» από τους αμυντικούς της αντίπαλης ομάδας, Dryu Dauti. Στην αρχή της τρίτης περιόδου «New Jersey» για να κερδίσει. Το τελικό σκορ τέθηκε σε υπερωρίες υπέρ των «Λος Άντζελες» από τον Jeff Carter.

Το τρίτο παιχνίδι των τελικών του Stanley Cup που πραγματοποιήθηκε ήδη στο Λος Άντζελες. Επώνυμα ομάδα νίκησε τον αντίπαλο με το σκορ 4: 0, η οποία αύξησε την ηγετική της θέση σχετικά με τα σημεία σε μια σειρά 3: 0 υπέρ των «Los Angeles Kings».

Μόνο κατά το τέταρτο αγώνα του «New Jersey» είναι δυνατόναρχίζουν να ανακτήσουν. Έκτη Ιουνίου η ομάδα τράβηξε ένα σημείο στη σειρά, λόγω του νίκη επί του «Λος Άντζελες» με σκορ 1: 3. Είναι ενδιαφέρον ότι, όλοι οι στόχοι εγκαταλείφθηκαν στην τρίτη περίοδο. Διακεκριμένοι Patrik Elias, Ilya Kovalchuk και Henrik. Προσπάθησα να εξομαλύνει το σκορ Dryu Dauti, η μόνη σφαίρα να χτυπήσει δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Το επόμενο παιχνίδι, «New Jersey» επιβεβαίωσε τουςτην πρόθεση να παλέψουμε για το Κύπελλο Stanley. «Los Angeles» και πάλι νίκησε, αυτή τη φορά με σκορ 2: 1. Το παιχνίδι έγινε στο Νιούαρκ και ήταν η πρώτη ήττα επισκεπτών «οι Λος Άντζελες Κινγκς.»

Η αποφασιστική και τελευταίο παιχνίδι της σειράς πλέι-οφStanley Cup τελικό πραγματοποιήθηκε στις 11 Ιουνίου 2012 στο Λος Άντζελες. Εξοργισμένοι από προηγούμενες ήττες, «αντίπαλοι των Βασιλέων Λος Άντζελες συναντήθηκαν δύο ροδέλες από Jeff Carter και δύο από Trevor Lewis. Adam Henrique του «New Jersey Devils» δεν πρόκειται να παραιτηθεί και να σηματοδοτήσει την αντίπαλη εστία. Αλλά αυτό μόνο περαιτέρω προκαλέσει «Λος Άντζελες»: Dastin Braun και Matyu Grin που το τελικό σκορ 6: 1. τελικό του Stanley Cup έληξε με νίκη για «Λος Άντζελες» στη σειρά με σκορ 4: 2.

Πώς κατέληξε στον τελικό του Stanley Cup Είναι αυτή τροποποιήθηκε τελευταία φορά: 21 Ιουν 2017 με pauwiucd